SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 6443159
nr 644 3159
Gräddkanna
Silver, Moskva, sent 1800-tal, höjd: 8
måndag 7 juni 2010
kl 19:18:11
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver